E-mail: joanna@plenainvest.com

Plena Invest

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest dokumentem określającym m. in. rodzaj oraz parametry zabudowy możliwe do wprowadzenia przez właścicieli nieruchomości na danym obszarze.

Czasami ustalenia planu mogą kolidować z naszymi oczekiwaniami. Chcesz wybudować dom z dwuspadowym dachem? Plan przewiduje dachy płaskie. Chcesz podzielić działkę na dwie mniejsze po 1000 m2? Plan zezwala jedynie na 1500 m2. Zdarza się, że plan może całkowicie przekreślić nasze marzenia o domu. Na przykład wtedy, gdy dany obszar zostanie wyłączony spod zabudowy i przeznaczony np. na cele rolnicze.

Jak zmienić istniejący plan zagospodarowania przestrzennego?

Zmiana niekorzystnych dla właściciela zapisów planu zagospodarowania przestrzennego jest możliwa, aczkolwiek trudna. Zainteresowany musi złożyć w tej sprawie wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Przepisy nie przewidują jednak żadnych procedur dotyczących udzielenia odpowiedzi na złożony wniosek ani terminów jego rozpatrzenia. Oznacza to, że zainteresowany może nigdy nie doczekać się odpowiedzi w sprawie swojego wniosku.

Sporządzenie dobrze uargumentowanego wniosku jest zatem kluczowe dla końcowego rezultatu. Warto w tym celu skorzystać z pomocy specjalisty, który ma doświadczenie w skutecznym przeprowadzaniu tego typu procedur.

Potrzebujesz profesjonalnego i kompleksowego wsparcia w sprzedaży, zakupie lub wynajmie nieruchomości? Skontaktuj się ze mną.

Joanna Lar Plena Invest

Joanna Lar

Agent nieruchomości

Jak jeszcze możemy pomóc?

Czy chciałbyś otrzymać dedykowana ofertę?

Zostaw nam swój email, a skontaktujemy się z Tobą.