E-mail: joanna@plenainvest.com

Plena Invest

Stan nieruchomości kupowanych od dewelopera

Jeśli aktywnie poszukujesz domu lub mieszkania z RYNKU PIERWOTNEGO, zapewne przeglądając ogłoszenia w Internecie, rozmawiając z pośrednikami nieruchomości lub pracownikami biur sprzedaży, zauważyłeś, że nieruchomości mogą być sprzedawane w różnym stopniu wykończenia.

Najprościej mówiąc rozróżniamy stan: surowy, deweloperski i pod klucz. Różnic między tymi stopniami wykończenia nie definiuje prawo budowlane. Jednak najbardziej podstawowe cechy każdego stanu to:

Stan surowy

Stan surowy otwarty

Budynek posiada ściany nośne, kominy, strop nad parterem, dach oraz schody (prowadzące z jednej kondygnacji na drugą).

Stan surowy zamknięty

Budynek jest „zamknięty”. Są wstawione drzwi wejściowe, okna oraz drzwi balkonowe/tarasowe.

Stan deweloperski

Budynek oprócz elementów stanu surowego, zawiera dodatkowo: wylewkę podłogową, tynk gipsowy na ścianach oraz podstawowe instalacje (elektryczną, wodno-kanalizacyjną, grzewczą). Czasami również zewnętrzne drzwi antywłamaniowe oraz urządzenia sanitarne czyli: umywalkę, sedes, zlew, baterie łazienkowe i kuchenne (tzw. biały montaż).

Stan pod klucz

To po prostu nieruchomość wykończona, do której możemy wprowadzić się od razu. Ściany są pomalowane, płytki położone, szafy wnękowe oraz meble kuchenne zamontowane, a w pomieszczeniach stoją nowe sprzęty AGD na gwarancji. Stan pod klucz zazwyczaj jest przygotowywany na życzenie klienta, co oznacza, że możesz sam wybrać kolory, materiały i sprzęty, które zostaną zastosowane.

Zapraszam do zapoznania się z ciekawymi nieruchomościami z rynku pierwotnego w mojej agencji nieruchomości.

Joanna Lar Plena Invest

Joanna Lar

Agent nieruchomości

Jak jeszcze możemy pomóc?

Czy chciałbyś otrzymać dedykowana ofertę?

Zostaw nam swój email, a skontaktujemy się z Tobą.