E-mail: joanna@plenainvest.com

Plena Invest

Rodzaje działek na rynku nieruchomości

Planując zakup działki gruntu musimy koniecznie sprawdzić jej przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub katastrze nieruchomości. Oczywiście, w przypadku braku planu, ważne jest zapoznanie się z warunkami zabudowy lub wystąpienie o nie. Należy jednak pamiętać, że warunki zabudowy dają możliwość zabudowania działki w określony sposób lecz nie zmieniają automatycznie przeznaczenia terenu.

Poniżej przedstawiam rodzaje gruntów ze względu na ich przeznaczenie:

Działki budowlane

To potoczna nazwa działek przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jedno- lub wielorodzinną. To najbardziej pożądane i tym samym, najdroższe działki na rynku.

Działki rekreacyjne

Można na nich wybudować obiekty letniskowe lub budynki gospodarcze, zazwyczaj jednak tylko o niedużej powierzchni. W nielicznych przypadkach możemy tam uzyskać pozwolenie na budowę budynku całorocznego.

Działki siedliskowe

To działki przeznaczone do prowadzenia gospodarstwa rolnego. Może zostać zabudowana budynkiem mieszkalnych oraz budynkami gospodarczymi.

Działki inwestycyjne

Służące do budowy obiektów handlowo-usługowych lub przemysłowych: magazynów, składów, obiektów produkcyjnych, często uciążliwych dla środowiska.

Działki rolne

Służą do prowadzenia działalność rolniczej w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej. Czasami mogą być przekształcone na budowlane.

Działki leśne

To tereny leśne najczęściej całkowicie wyłączone spod zabudowy. Nie jest łatwo przekształcić je na budowlane.

Joanna Lar Plena Invest

Joanna Lar

Agent nieruchomości

Jak jeszcze możemy pomóc?

Czy chciałbyś otrzymać dedykowana ofertę?

Zostaw nam swój email, a skontaktujemy się z Tobą.