E-mail: joanna@plenainvest.com

Plena Invest

Jak wycenić mieszkanie?

Jako pośrednik nieruchomości zajmuję się m.in. pomaganiem moim klientom w wycenianiu mieszkania, które trafia do mojej agencji nieruchomości w celu skutecznej i korzystnej sprzedaży.

Często klienci bywają zaskoczeni, jak wiele czynników analizuję zanim oszacuję cenę. Dokładna analiza jest jednak konieczna do ustalenia korzystnej dla sprzedającego i jednocześnie adekwatnej do wartości nieruchomości ceny.

A zatem, jakie są najważniejsze czynniki mające wpływ na cenę Twojego mieszkania?

Lokalizacja

Zazwyczaj najdroższe są mieszkania w centrum miasta. Wysokie ceny są również na osiedlach dobrze skomunikowanych z centrum, na których znajdują się wszelkie niezbędne obiekty: szkoły, przedszkola, dyskonty, przychodnie, apteki, drogerie oraz parki miejskie.

Wnętrze

Największą wartość mają mieszkania wykończone pod klucz w wysokim standardzie zastosowanych materiałów oraz technologii. Tańsze będą mieszkania do odświeżenia, a najtańsze mieszkania do remontu.

Budynek

Oprócz wyglądu mieszkania ważny jest także stan klatki schodowej oraz budynku. Jeśli w bloku znajduje się wózkownia i rowerownia , cena samego mieszkania idzie w górę.

Jeśli na dodatek nieruchomość znajduje się na osiedlu zamkniętym z siłownią i basenem dla mieszkańców, cena nieruchomości będzie jedną z najwyższych w mieście.

Powierzchnia

Mieszkania o mniejszym metrażu najczęściej mają wyższą ceną z metra niż większe apartamenty. Wynika to tego, że największy popyt na rynku jest na kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe.

Otoczenie

Najbardziej pożądane są mieszkania na osiedlach mieszkaniowych w spokojnym i bezpiecznym otoczeniu oraz z łatwym dostępem do miejsc postojowych.
Wartość mieszkania będą obniżać wszelkie niedogodności w sąsiedztwie np. ruchliwa ulica, kościół z dzwonem, przedsiębiorstwo uciążliwe dla środowiska itp.

Wiek budynku

Najwyżej cenione jest nowe budownictwo. Im budynek starszy, tym cena mieszkania niższa. Oczywiście wyjątkiem są odrestaurowane kamienice, w których ceny mieszkań mogą należeć do najwyższych w całym mieście.

Piętro

Najdrożej sprzedamy mieszkanie znajdujące się na 1. lub 2. piętrze. Tańsze są mieszkania wyżej położone, nawet mimo dostępności windy. Mieszkania na parterze, jeśli nie mają ogródka, również będą tańsze.

Balkon/taras/ogródek

Brak któregokolwiek z tych udogodnień wpływa na spadek ceny całego mieszkania. W przypadku większości kupujących – balkon to absolutny must have współczesnej real estate, zaś ogródek i taras są jeszcze wyżej cenione.

Gdy już wiesz, co wpływa na cenę mieszkania, zapraszam Cię do zapoznania się z ciekawymi mieszkaniami w mojej agencji nieruchomości.

Joanna Lar Plena Invest

Joanna Lar

Agent nieruchomości

Jak jeszcze możemy pomóc?

Czy chciałbyś otrzymać dedykowana ofertę?

Zostaw nam swój email, a skontaktujemy się z Tobą.